Skip to content

Hipoglikemia podczas biegunki u dzieci – występowanie, patofizjologia i wyniki ad 9

1 rok ago

431 words

Lepszym rozwiązaniem może być rutynowe stosowanie roztworów dożylnych zawierających dekstrozę u pacjentów z biegunką wymagającą leczenia pozajelitowego; uznaliśmy to podejście za bezpieczne i skuteczne.9 Ostatecznie stwierdzono, że hipoglikemia jest poważnym powikłaniem zarówno malarii31, 32, jak i biegunki, dwóch głównych zabójców dzieci w tropikach. Było to dość nieoczekiwane odkrycie, ponieważ w obu chorobach nieprawidłowości neurologiczne często przypisywano bezpośrednim skutkom infekcji centralnego układu nerwowego. Nie wiadomo, w jakim stopniu występuje hipoglikemia u dzieci z biegunką w krajach rozwijających się innych niż Bangladesz. Dopóki jednak nie będzie dostępnych więcej informacji, należy założyć, że dzieci z biegunką i zmienioną świadomością są narażone na ryzyko hipoglikemii i powinny być odpowiednio leczone.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez Fundusz Narodów Zjednoczonych ds. Dzieci. Praca dr. Bennish a była wspierana przez granty z Duńskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego i projektu badawczego badań nad chorobą biegłości w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Praca Dr. Phillipsa została wsparta dotacją z Wellcome Trust w Wielkiej Brytanii.
Jesteśmy wdzięczni Dr. RC Turner za wykonanie oznaczeń glukozy i peptydu C; dr DH Williamson i pani Vera Ilic za doskonałą poradę i za wykonanie oznaczeń .-hydroksymaślanowych, mleczanowych i alaninowych; dr J. Kaye za wykonanie oznaczeń bilirubiny, asparaginianu aminotransferazy i albuminy; Dr RA Moore za wykonanie oznaczeń kortyzolu i hormonu wzrostu; dr G. Inglis za wykonanie testów na adrenalinę i norepinefrynę; dr. SR Bloom i dr M. Ghatei za wykonanie oznaczeń glukagonu; do Medistron Ltd., Horsham, Anglia, za życzliwe dostarczenie reflektometrów stosowanych w badaniach przesiewowych pacjentów pod kątem hipoglikemii; do Boehringer-Mannheim, Mannheim, Republika Federalna Niemiec, w celu dostarczenia pasków testowych oksydazy glukozy; dr T. Butlerowi za wstępne sugestie; dr G. Keusch i dr J. Menken za przegląd rękopisu; Panu H. Kabirowi za wprowadzenie danych i Panu MA Khanowi za pomoc sekretarską; a zwłaszcza dr. DA Warrell i dr R. Eeckels za pomoc w rozpoczęciu badań oraz za ich stałą radę i zachętę, a także dr A. Sadeghi-Nejad za wiele pomocnych dyskusji.
Author Affiliations
Z Międzynarodowego Centrum Badań nad Chorobą Biegunki, Bangladeszu, Dhaki, Bangladeszu (MLB, AKA); Departamenty Pediatrii i Medycyny, Centrum Medyczne Tufts-New England, Boston (MLB); Departament Epidemiologii, Harvard School of Public Health, Boston (OR); oraz Nuffield Department of Clinical Medicine i Institute of Molecular Medicine, University of Oxford, England (REP). Prośba o przedruk do Dr. Bennish w New England Medical Center, 750 Washington St., Box 041, Boston, MA 02111.

[więcej w: histeroskopia cena, pramolan skutki uboczne, inaktywacja chromosomu x ]

0 thoughts on “Hipoglikemia podczas biegunki u dzieci – występowanie, patofizjologia i wyniki ad 9”